Idealna zabawka dla dziecka musi być atrakcyjna i powinna zająć je na dłuższy czas. Dla niektórych dzieci „zwykłe” zabawki są zbyt nudne, dają za mało możliwości zabawy i po kilkukrotnym użyciu przedmiot ląduje w kącie. Rodzice wyszukują odpowiednich zabawek dla swoich pociech dostosowując je do wieku i upodobań malucha. W naszym sklepie z artykułami dla dzieci zakupić można zabawki zręcznościowe, kreatywne, sportowe, do ogrodu, puzzle, gry, pojazdy sterowane oraz zabawki interaktywne. W tym artykule przyjrzymy się właśnie ostatniej grupie.

 

Czym charakteryzują się zabawki interaktywne?

 

„Interaktywny” to termin określający oddziaływanie na siebie obydwu stron. Oznacza to, że akcja wykonana przez dziecko skutkuje konkretną reakcją ze strony zabawki. Najczęściej taką odpowiedzią jest dźwięk, światło bądź wibracje. Zabawki takie odpowiednie są dla dzieci w różnym przedziale wiekowym i dostosowane są do ich możliwości i oczekiwań. Są to przedmioty elektroniczne, niekiedy sterowane za pomocą pilota, bardzo atrakcyjne wizualnie, kolorowe i wykonane z bezpiecznych materiałów.

 

Jakie możliwości dają tego typu zabawki?

 

Wśród zabawek interaktywnych znajdziemy różnego rodzaju zwierzątka, które reagują na dotyk, wydają odgłosy a nawet samodzielnie się poruszają. Dla starszych dzieci odpowiednie będą drony wyposażone w profesjonalne żyroskopy, kamerę i kontroler – zupełnie jak w wersji dla dorosłych. Są to również interaktywne roboty w kształcie insektów lub gryzoni, które samodzielnie się poruszają, skaczą a nawet walczą ze sobą.

 

Zabawki interaktywne to połączenie innowacyjnej technologii, atrakcyjnego wyglądu oraz możliwości kontrolowania przedmiotu przez dziecko i bezpośredniego wpływania na tok zabawy. Jest to doskonała alternatywa dla najprostszych zabawek a także rozwiązanie dla dzieci spragnionych intensywniejszych bodźców, pasjonatów mechaniki jak również wszystkich maluchów, które szybko się nudzą.