Dzieci w każdym wieku uwielbiają się bawić, kreować swój magiczny świat. Jako rodzice chcemy dostarczyć dziecku zabawki, które będą nie tylko piękne wizualnie, ale przede wszystkim będą pełnić rolę edukacyjną.


Obecnie na rynku znajdziemy ogrom przeróżnych kolorowych i kreatywnych zabawek. W zależności od tego w jakim wieku jest nasza pociecha, zabawki będą się różniły.  Zabawki dla naszych maluszków powinny być miękkie, elastyczne oraz powinny przynosić ulgę podczas ząbkowania. Powyżej 1 roku życia możemy wprowadzać zabawki edukacyjne dla naszych szkrabów. Ciekawym rozwiązaniem będą klocki, które pobudzają wyobraźnię naszych maluchów. Dzięki budowaniu klockami, nasze dzieci uczą się kreatywności, a także cierpliwości. Na rynku dostępne są także różnego rodzaju zabawki edukacyjne. Zabawki, które uczą liczyć, mówić po angielsku, a także rozpoznawać kolory. Takie zabawki wydają różne dźwięki, są wielofunkcyjne i wielokolorowe. Dla nieco starszych dzieci, możemy zaproponować edukacyjne zabawy, polegające na wspólnym graniu w gry planszowe. Monopol czy Scrabble uczą logicznie myśleć, a także szybko układać słowa. Zabawki dla dziewczynek i chłopców będą się różnic. Najpopularniejsze zabawki dla dziewczynek to lalki, które są bardzo edukacyjne. Dziewczynki uczą się nie tylko społecznych zachowań, ale także ćwiczą motorykę ubierając lalki w małe ubranka. Z kolei chłopcy wybierają zabawę samochodami czy budowanie klockami. Pamiętajmy, że wszystkie zabawki powinny być z atestem. Jednak niezależnie od wieku i płci, dzieci uwielbiają rysować i malować. Jest to idealne zajęcie, które ćwiczy nie tylko motorykę, ale także umiejętność dokładnego kolorowania.  

Bezpieczeństwo

Zabawki dla dzieci nie tylko powinny być piękne, edukacyjne, ale przede wszystkim powinny być bezpieczne. Dokładnie sprawdźmy czy na zabawkach jest odpowiedni certyfikat. Ważne jest także dobór zabawek do wieku. Zabawki dla maluszków nie powinny mieć małych i ostrych elementów, aby uniknąć połknięcia czy uszkodzeń ciała. Pamiętajmy o tym przy wyborze zabawek dla naszych pociech czy na prezent.